Fraternitas Imantica » Dažādi,Pasākumi » Jaunie zemessargi Studentu bataljonā

Jaunie zemessargi Studentu bataljonā

Ievietots Dec 23 in Dažādi, Pasākumiby Text Resizer Text Resizer

20.decembrī Zemessardzes Studentu bataljonā noritēja svinīgs vienības dibināšanas 23.gadadienas pasākums, kas sākās ar sanāksmi, kurā atskatījās uz šogad sasniegto un ieskicēja 2015.gadā plānotos uzdevumus un apmācību plānus. Pēc tās notika zvēresta došanas ceremonija, kurā zemessargu zvērestu deva 89 jaunie zemessargi, no kuriem 51 jaunais zemessargs ir studentu korporāciju biedrs. Zemessarga zvērestu deva studentu korporācijas „Selonija”, „Letonija” un citu korporāciju biedri. Svinīgajā pasākumā un zvēresta došanas ceremonijā piedalījās Zemessardzes štāba priekšnieks pulkvedis Imants Ziediņš un 3.Zemessardzes novada komandieris jūras kapteinis Rūdolfs Rudzuroga.

Pēc folkloras kopas „Vilkači” uzstāšanās pasākums noslēdzās ar Studentu bataljona neoficiālās himnas „Še kur ozoli” kopīgu nodziedāšanu. 1991.gada 17.decembrī izveidotais Zemessardzes Studentu bataljons ir aktīvs dalībnieks valstij un Zemessardzei nozīmīgos pasākumos. Tas ir 1918.gada 20.decembrī dibinātās Atsevišķās (Studentu) rotas tradīciju un ideju mantinieks. Tās kodolu veidoja latviešu studentu korporāciju biedri.

Zvērestu deva burši no (alf. secībā) Fr!Academica, Fr!Imantica, Fr!Lettica, Fr!Metropolitana, Gersicania, Lacuania, Latvia, Lettgallia, Lettonia, Selonija, Ventonia un S!K! Varavīksne. No imantiešiem zvērestu deva com!com! Kārlis Eglītis, Andris Paukšens un Andris Duzēns. Patiess prieks par šiem vīriem!

NB! Jelgavas 52. kājnieku bataljonā zvērestu 10. janvārī Ložmetējkalnā dos fil! Eduards Grigorjevs un com!com! Elgars Mielavs, Ģirts Derums un Mārtiņš Indriksons.

 

Pārpublicēts no: sargs.lv

Komentāri slēgti.

Back to Top