Fraternitas Imantica » Dažādi,Pasākumi » Dokumentāla filma par Baltijas Universitāti

Dokumentāla filma par Baltijas Universitāti

Ievietots Mar 16 in Dažādi, Pasākumiby Text Resizer Text Resizer

WP_20160315_18_06_50_Pro

Vakar Rīgā, Gētes institūtā tika rādīta interesanta filma par Baltijas Universitāti. Fraternitas Imantica 1947. gadā ir dibināta tieši pie šīs augstākās mācību iestādes, tāpēc arī Fraternitas Imantica pārstāvji devās uz šīs filmas izrādi.

Dokumentālā filma par Baltijas Universitāti ir iedvesmojošs stāsts par to kā, trimdā esot, par spīti visām grūtībām, latviešu, lietuviešu un igauņu uzņēmīgākie entuziasti spēja izveidot spīdošu augstākās izglītības iestādi, kur studēt Baltijas valstu bēgļiem. Īpaši augsti godā un atmiņās Baltijas Universitāti tur pie tās dibinātās studentu un studenšu korporācijas. Tāpat kā imantieši, arī pārējo, pie šīs augstskolas dibināto konventu pārstāvji bija sastopami filmas izrādē.

Apbrīnojama ir filmā ietvertās informācijas dažādība un bagātība, kā arī īpaša vērtība ir intervijas ar bijušajiem Baltijas Universitātes studentiem, kuru atmiņas stāsta daudz ko tādu, kas arhīvos nav atrodams.

Kad vēstures zināšanas, noskatoties filmu, bija krietni papildinātas, skatītājiem bija iespēja uzdot jautājumus filmas veidotājai, režisorei Helgai Meritai, kura bija izrādi pagodinājusi ar savu klātbūtni. Piemēram, vērtīgi no režisores bija uzzināt, ka Zviedrijā, Upsālas pilsētā atrodams milzīgs Baltijas Universitātes arhīvs, kurā atrodama dažnedažāda informācija saistībā ar šo augstskolu.

Pasākuma noslēgumā patīkamu pārsteigumu bija sagādājusi Nīderlandes Karalistes vēstniecība. Diskusijas par Baltijas Universitāti varēja turpināties neformālā gaisotnē, baudot vīnu un dažādas uzkodām.

Komentāri slēgti.

Back to Top