Fraternitas Imantica » Dažādi,Krustdēli,Pasākumi » Brauciens uz Eiropas Parlamentu Briselē

Brauciens uz Eiropas Parlamentu Briselē

Ievietots Okt 23 in Dažādi, Krustdēli, Pasākumiby Text Resizer Text Resizer

WP_20160922_038

Šā gada 21. septembrī 14 imantieši – 6 krustdēli 8 krāsnešu pavadībā, devās apciemot fil! Māri Graudiņu viņa darbavietā Eiropas Parlamentā, Briselē un izzināt parlamenta darbības principus.

Ekskursantu pulcēšanas vieta bija Starptautiskā lidosta “Rīga”, kur, grupai nokomplektējoties, tika izzināts duty free veikalu sortiments un papildināti vitalitātei svarīgi produktu krājumi. Lidmašīnā, kaut ar kavēšanos, visi iesēdās pozitīva noskaņojumā.

Pats lidojums ilga apmēam divas ar pusi stundas, un pie lidostas ārdurvīm ar pilnīgi nepareizu vārdu mūs sagaidīja noīrētais šoferis. Neilgi pēc lidostas teritorijas pamešanas tika iesildītas balss saites ar sarūpētajiem labumiem un arī vadīti kanti, pret kuriem šoferim nebija nekādu iebildumu, sākotnēji pat bija manāma patika, līdz šoferis pilnībā noslēdzās un ielika austiņas ausīs. Pēc nepilnām četrām stundām, kopš pulcēšanās Rīgā, bijām nonākuši savā pagaidu mājvietā Theater Hotel, kur mūs laipni, maigus pieskārienus veltot, sagaidīja vietējās kvartāla iemītnieces, kas pēcāk ļoti labi kalpoja par orientieri nomaldīšanās gadījumā. Pašā hotelī mums tika atvēlēta vesela ēkas daļa ar četriem stāviem, kur mums bija pietiekami vietas ērtai dzīvošana. Kad jau bijām iekārtojušies savos numuriņos, nolēmām kopā naktī doties un apskatīt pilsētu un ieturēt kādu maltīti. Kaut pilsēta mums visiem bija pilnīgi sveša, spējām pietiekami labi orientēties un atrast luksus klases kebabnīcu, kas par laimi savas durvis vēra arī vēlā nakts stundā un lika mums iemīlēt īsto Briseles kebabu garšu. Tā kā pastaigas mērķis bija ēdiena uzņemšana, tad pēc vietējo kebabu meistaru apmeklējuma un nelielu franču valodas pamatu apgūšanas devāmies atpakaļ uz viesnīcu, lai uzkrātu spēkus brauciena galvenajam mērķim.

Līdz ar pirmajiem saules stariem, pie atkritumu mašīnu motoru rūkoņas mostoties, un viesnīcas sarūpētajām brokastīm (kruasānu, sieru, ievārījumu un multiaugļu sulu) sākās pirmā diena Briselē. Pēc brokastīm, aši noorientējoties, nolēmām doties nepilnas stundas pastaigā uz Eiropas parlamenta ēku, kur bija paredzēts tikties ar fil! Māri Graudiņu. Nonākot pie lielās parlamenta ēkas, mums nebija ne mazākās nožēlas par izvēlēto pārvietošanās veidu, jo pa ceļam paguvām nogaršot kafiju ar saldumiem un noskatīt vietas, kuras pēcāk būtu vērts apmeklēt. Pie parlamenta durvīm satikāmies ar ekskursantu grupu no LLU un caur pienācīgu, lidostas līmeņa kontroli devāmies parlamenta telpās. Pēc neilgas parlamenta telpu apskates nonācām zālē, kur mūs sagaidīja fil! Māris Graudiņš ar savu lekciju, kurā ar interesantu stāstījumu mūs visus iepazīstināja ar parlamenta darbības principiem, mērķiem, projektiem un arī Latvijas darbību Eiropas Parlamentā. Pēc pašas lekcijas kopā ar fil! Māri Graudiņu devāmies vēlreiz aplūkot parlamenta telpas un šoreiz arī ielūkoties lielajā zālē, kur pulcējas un apspriežas parlamenta deputāti. Parlamenta apmeklējuma noskaņā fil! Māris Graudiņš mums sagādāja vēl vienu pārsteigumu un uzaicināja vienīgi imantiešus uz privātu prezentāciju, kurā mums stāstīja par Latvijas un Fraternitas Imantica vēsturi no sava skata punkta, kā arī iepazīstināja mūs vairāk ar sevi. Atstājot parlamenta telpas, fil! Māris Graudiņš mums izrādīja parlamenta apkārtni un aizveda uz labu krodziņu, kurā pie beļģu alus kausa visi varējām pārspriest nesen uzņemto informāciju. Tikmēr pastiprinātās drošības dēļ tikai divi vecākie kommiltoņi varēja ielūkoties vēl dziļāk parlamenta iekšienē.
Sagaidījuši pazudušos krāsnešus un norunājuši neoficiālu tikšanos ar fil! Māri Graudiņu vēlāk, atvadījāmies no viņa un devāmies atpakaļ uz viesnīcu, kur līdz vakaram bija brīvais laiks katra iecerēm.Tuvojoties norunātajam laikam, kopā devāmies uz krogu A la Mort Subite (tulkojumā no franču valodas –pēkšņā nāve), lai ieņemtu vietu vakara pasēdēšanai ar Māri un atzīmētu abu mūsu pulkā esošo Māru iepriekšējās dienas vārda dienu. Vietu Māris ieteica ne velti, jo alus klāsts šeit bija tiešām liels – aptuveni 400 dažādu alu, kā arī pats 30. gadu autentiskais interjers un ēdieni bija tīkami. Pēc patīkamas un ilgas pasēdēšanas nolēmām aplūkot arī citas vietas, kā ne kā pēdējais vakars Briselē. Tā vakara gaitā apskatījām gan ͞Čurājošo puisēnu, dažas kafejnīcas un bārus, gan karaokes bāru, kur, par nožēlu, nebija iespējams uzdziedāt. Jau nākamajā rītā pēc ilgās nakts ekskursijas pa Briseli, kas mums ļāva vēl tuvāk iepazīt pilsētu un piedzīvot līksmus brīžus, atskārtām, ka laiks ir paskrējis vēja spārniem. Katrs devāmies vēl padarīt nepadarīto un sagādāt suvenīrus mājās palikušajiem. Tad devāmies ar autobusu uz lidostu un pavisam drīz bijām atpakaļ Latvijā.

Kopumā ekskursija bija vairāk nekā tikai izdevusies ar unikālo iespēju ielūkoties Eiropas Parlamentā un, pateicoties fil! Mārim Graudiņam, iepazīties ar informāciju, ko ne visi zina. Domāju, ka visu vārdā varu teikt lielu paldies galvenajam pasākuma vaininiekam fil! Mārim Graudiņam par dāvāto iespēju un arī t/l sekr! com! Ģirtam Derumam par reaģēšanu un mūsu visu saorganizēšanu, sagatavošanu ceļam.

Komentāri slēgti.

Back to Top