Fraternitas Imantica » Dažādi,Foto,Krustdēli,Pasākumi » Apskats: Valpurģu nakts 2016

Apskats: Valpurģu nakts 2016

Ievietots Mai 02 in Dažādi, Foto, Krustdēli, Pasākumiby Text Resizer Text Resizer

DSC_0675

Šogad 2016. gadā no 30. aprīļa uz 1. maiju norisinājās ikgadējais pasākums – Valpurģu nakts Igaunijas pilsētā Tartu. Dalībnieku sarakstā, šajā jautrajā, tradīcijām, notikumiem bagātajā pasākumā, protams, bija arī mūsu konvents.

Īss apskats par notikumiem šajā pasākumā:

Organizētajā autobusā zem viena jumta kopā savācās pārstāvji no korporācijām Fraternitas Imantica, Ventonia, Fraternitas Arctica, Fraternitas Metropolitana, Fraternitas Livonica, studenšu korporācijām, Varavīksne un Imeria, kā arī studentu biedrības „Šalkone”.

Autobuss sāka savu maršrutu no mūsu C!Q!, kur ar miestiņa kastēm, uzkodām un jautrību sākām piepildīt to! Šādā manierē tika savākti pārējie brauciena dalībnieki. Ceļa posmā no Jelgavas līdz Rīgai tika nodziedāts kants „Raug draugi kā šī kanna skan” un kneipošana varēja sākties. Tā kā bija saulains un ļoti silts, riņķa kausi tik pildīti ar miestiņu un ļoti labprāt tukšoti, lai veldzētu braucēju slāpes. Izbraucot cauri Rīgai, bija savākti visi brauciena dalībnieki. Jāteic, ka autobusa šoferis bija ļoti laipns vīrs, jo tālākā ceļā neliedza mums daudzās ekstra pieturas, lai katrs varētu rast sev tīkamo, vienam tas bija dūma valdzinājums, bet citam zaļās pieturas patīkamais atvieglojums. Tā nu kantu, kneipošanas, sarunu pavadībā, ļoti labā atmosfērā veicām šo pārbraucienu. Pirms robežas dažam labam nedaudz parādījās stress, jo saprata, ka pase nav paņēmusies līdzi, bet tā kā pase nebija vairākiem, jokojot tika sagaidīta robežas punkta šķērsošana. Ar atvieglojumu un smaidu tika iebraukts Igaunijā, jo nekādas kontroles un dokumentu pārbaudes nebija!

Nonākot Tartu apmetāmies pie ļoti viesmīlīgajiem Fraternitas Liviensis, šeit, gaidot gājienu, tika spēlētas dažādas galda spēles kā biljards, galda teniss, kur savā starpā spēkiem mērojās mūsu krāsneši ar mūsu krustdēliem, gan pretējās, gan vienotās komandās. Sarunās ar vietējā konventa vīriem dalījāmies savos iespaidos un apmainījāmies pieredzē gan par korporācijas lietām gan ikdienišķām ar korporāciju nesaistītām lietām. Dažs labs krustdēls palika ārā, jo vēl nebija pavadošo krāsnešu, lai droši varētu kā ciemiņš apmeklēt konventu un netiktu norāzēts.

Pienākot īstajam brīdim, devāmies uz gājienu. Tur vienkopus pulcējās ļoti daudz korporantu, gan sieviešu, gan vīriešu, bet kā nosecinājām, bijām vienīgā latviešu korporācija ar savu karogu uz šo gājienu. Kopā ar mums gāja arī vīri no Fraternitas Cursica. Pilsētas lielie un mazie iedzīvotāji ar aplausiem un smaidu sejā pavadīja mūs visa gājiena garumā, bija redzami neskaitāmi sirmi vīri, kas, pacēluši savu krāsu deķeli, mūs sveicināja. Visa gājiena garumā dziedājām kantus, kas izvērtās par sava veida sacensību ar priekšā esošo igauņu dāmu korporāciju, jo vēlējāmies viens otru pārdziedāt. Gājienam bija trīs pulcēšanās un svinīgo runu punkti. Pirmajā punktā, rātslaukumā ar strūklaku, runāja pilsētas mērs, kurš savā svētku uzrunā nodeva studentiem pilsētu uz vienu nakti! Mūsu krustdēli nekautrējās noskatīt strūklakā esošo vainadziņu, kurš bija galvā meitenei un uztaisīt bildi ar pilsētas mēru, abas šīs lietas imantiešiem gadu laikā kļuvušas par tradīciju. Otrs punkts bija pie Tērbatas Universitātes, kur savu svētku uzrunu teica universitātes prorektors, kurš arī pats ir korporants. Trešajā pieturvietā tika svinīgi uzlikta šlipse Tērbatas Universitātes profesora skulptūrai un spodrināta viņa galva, izmantojot dzirkstošo vīnu. Svinīgo gājienu noslēdzām ar kopēju fotografiju Tartu katedrāles kalnā.

Tad sākās vakara neoficiālā daļa, nostaigājot pārīti kilometru, atradām feinu vietu, kur tika pildīti mūsu izsalkušie vēderi ar gardu maltīti, baudīts miestiņš un patīkamā apkalpošana restorāna. Par to noteikti jāpateicas mūsu krāsnešiem par viņu dāsnumu pret krustdēliem. Vienuviet bija pulcējušies atkal ļoti daudz korporantu, lai svinētu Valpurģa nakts svētkus. Tā kā visi gribēja sasēties draudzīgi, tikām pie diviem kausiem alus, jo izrādījām laipnību korporācijai Fraternitas Lataviensis – devām viņiem iespēju pavadīt laiku kopā, sēžot pēc iespējas tuvāk blakus pie diviem galdiem. Kad krustdēliem vēderi bija pilni, viņi steigšus devās uzmeklēt laukumu ar strūklaku, lai norāzētu vainagu no meitenes galvas, jo tīkotāji uz šo trofeju bija daudzi. Neskatoties uz vakara vēsumu un ūdens temperatūru, krustdēls spēja uzrāpties strūklakā un iegūt šo skaisto puķu vainagu imantiešu rīcībā. Tālāk visi turpināja jautri svinēt svētkus lielajā restorānā, kur tālākā vakara gaitā neiztika bez vairākām soda un uzslavas glāzēm, bet lai varētu tīru glāzi apgādāt, bija jāsadraudzējas ar vietējo bārmeni.

Tālākā vakara gaitā tika apstaigāti daudzi konventi, darītas trakulības un baudīta jautrība, vietējo viesmīlība. Nakts laikā noskatījāmies salūtu, izdejojāmies konventu zālēs dzīvās un dīdžeju spēlētas mūzikas pavadījumā, baudījām tirgotāju piedāvātās naksnīgās maltītes. Satikām un sapazināmies ar neskaitāmiem cilvēkiem. Nācās saskarties ar incidentu, kurā krustdēlam kādas igauņu studenšu korporācijas pārstāve norāzēja viņa iegūto ziedu vainagu, bet oldermanis ar com! Rūdolfu Biezo devās uz šo studenšu korporācijas konventu un sarunu ceļā ļoti prasmīgi spēja atgūt norāzēto vainagu, kur sarunas dalībnieki beigu beigās šķīrās kā labi draugi, jo atzina mūsu izveidoto tradīciju par vainaga rāzēšanu. Tālāk tika apstaigāti vēl pāris konventi un baudīts studentiem nodotās pilsētas dzīvīgums.

Uz rīta pusi, neilgi pirms došanās mājās tika veikts tradicionālais skrējiens pāri tilta margām, kur imantiešu drošsirži izcēlās ar savu ātrumu un veiklību, jo pie tradīcijām ir jāturas!

Mājupceļš tika aizvadīts uz imantiešu nots, jo mēs kā pēdējie dziedājām kantus un šloderus, un uzturējām jautro garu autobusā, kamēr citi baudīja miega veldzējumu pēc garās nakts, taču nākot tuvāk Rīgai un Jelgavai arī pēdējie spēki bija izsīkuši un, iebraucot pilsētā, autobusā valdīja mierīgs klusums.

Kārtējo gadu Valpurģu nakts Tartu tika aizvadīta godam! Līdz nākamam gadam!

Autors: kr! Valters Bišofs 94. coetus

Komentāri slēgti.

Back to Top